Başkent’e kum şehri kuruluyor

17 07 2007

erhanb_aaa.jpg 1.Uluslararası Kum Heykel Festivali, 15 Temmuz’da başlıyor. Danimarka, Ukrayna, Kanada, İsviçre, İsrail, İtalya ve İran’dan gelecek yaklaşık 30 heykeltraş, Başkentte kumdan bir şehir kuracak.

ATO’ya ait yaklaşık 10 bin metrekare genişliğindeki arazide yapılacak heykellerin kumları ise Kesikköprü ve Beypazarı’ndan özel olarak getirilecek. Yaklaşık 30 bin ton kum kullanılması düşünülürken, heykeltraşlar dünya medeniyetleri ve mitolojik hikayeleri işleyerek yaptıkları kumdan heykellerle geçmişten günümüze bir yolculuk yaşatacak.

ANKARA’YI DA YANSITACAK

Festivalin Ankara için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden ATO Başkanı Sinan Aygün, “Ankara kültür ve sanatın da başkenti olma yolunda önemli adımlar atıyor. Dünyanın birçok ülkesinde o ülkenin başkenti sanatın da başkenti. Biz de Ankara’nın sanatın ve kültürün de başkenti olması için elimizden geleni yapıyoruz, yapmalıyız da. Kumdan heykellere Anıtkabir’i, Ankara Kalesi’ni ve Atatürk portresini de eklemeyi düşünüyoruz. Böylelikle sergi Ankara’yı da yansıtacak” dedi.

30 EKİM’E KADAR SÜRECEK

15 Temmuzda yapımına başlanacak olan kumdan heykeller şehri 5 Ağustos’ta ziyarete açılacak ve 30 Ekim’e kadar 10:00 ile 24.00 saatleri arasında ATO bahçesinde Başkentliler tarafından ziyaret edilebilecek. Festival süresince ayrıca birçok etkinlik de yer alacak. Animasyonlardan ses ışık görüntü efektlerine, ulusal ve uluslararası şov gruplarının gösterilerinden konserlere kadar birçok etkinlik yapılacak

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: