Nazım Hikmet heykelini Beykoz ve Beşiktaş istiyor.

15 02 2008

Nazım Hikmet heykelinin Boğaz ’a sınırı olan 5 belediye içinde AKP ’li olmayan tek ilçe olan Beşiktaş ’ın alabileceğini yazmıştım dün…Başkan İsmail Ünal ’a da bir çağrıda bulunmuştum, Nazım heykelini Ortaköy gibi bir meydana dikmesi için.

Dün sabah önce Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül aradı, “Biz o heykeli istiyoruz” dedi.Benim haberim yoktu Beykoz ’da “Nazım ’ı anma günleri” düzenlemiş Başkan Ergül .”Hatta Yılmaz Güney filmleri haftası bile düzenledik” dedi.

Nazım gibi bir dünya şairinin ideoloji ve siyasetler üstü olacağını belirten Ergül ’ün bu samimi yaklaşımını çok sevdim.

Beykoz ’un bütün çınarlarının altı, bütün Boğaz manzaraları Nazım ’ın heykeline hazırdır” diyerek heykeli içtenlikle istediklerini gösterdi.

Hemen ardından Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal aradı. Beşiktaş ’ta önümüzdeki aylarda 12 heykelin açılışını yapacaklarmış, “Demokrasi kahramanları bunlar” dedi ve fazla da bilgi vermedi.

Nazım Hikmet heykelinin de Beşiktaş ’a çok yakışacağını söyledi.Nazım Hikmet Vakfı ’yla yaptıkları ortak çalışmaları anlatarak Beşiktaş ’ın usta şaire her zaman sahip çıktığını hatırlatti.”Ankara ’da bulunan ya da Mimar Sinan Üniversitesi ’nin hazırlayabileceği bir Nazım Hikmet heykeli için çalışmalara başlayacağız” dedi.

Öyleyse şimdi top Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ’da.

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: